Joanna Krzyżewska – projektant doświadczeń, specjalisty z dziedziny wystawiennictwa, kreatywny technolog, pasjonatka nowych technologii i grywalizacji. Od 9 lat w branży interpretacji dziedzictwa, muzealnictwa i edukacji. Na co dzień zajmuje się m.in.: projektowaniem wystaw, eksponatów i stanowisk edukacyjnych, tworzeniem treści edukacyjnych, projektowaniem interakcji (zarówno tych analogowych jak i multimedialnych) dla instytucji kultury oraz klientów biznesowych. Współpracowała m.in. z Tate Modern, The British Museum, Louvre’m, Statuą Wolności czy Europejskim Centrum Solidarności w zakresie tworzenia koncepcji kreatywnych, projektowania doświadczeń, opracowania scenariuszy, produkcji aplikacji i gier wykorzystujących najnowsze technologie (w tym aplikacje dotykowe, kinetyczne, VR, AR itp.). W pracy najchętniej wykorzystuje metodologię Design Thinking. Posiada wieloletnie doświadczenie w projektowaniu doświadczeń użytkownika w przestrzeniach wystawienniczych oraz obiektach dziedzictwa kulturowego w tym w projektowaniu zgrywalizowanych rozwiązań multimedialnych.

Zajmowała się również dziennikarstwem, produkcją filmów dokumentalnych, fabularnych, krótko- i długometrażowych, animacji, reżyserią dźwięku. W sferze digital pracuje w zakresie analizy funkcjonalności stron www.

Obszary, którymi się zajmuję: projektowanie doświadczeń i interakcji, wystawiennictwo, edukacja.

Pracuję w kulturze, bo lubię robić rzeczy z misją… A kultura z pewnością ją ma!

Największy plus pracy w kulturze…nieustanna kreatywność w zmienności.

Największe wyzwanie pracy w kulturze…to ludzie, którzy myślą, że wiedzą już wszystko.

Dołączyłam do projektu, bo chętnie angażować się w projekty, które wspomagają sektor kultury. Lubię również opowiadać o tym, czego nauczyłam się na własnych błędach.

Skip to content